Nahá Afrika

navigace


Africké tržiště

Nechte se unést lákadly trhovců, nebo nakupte v našem stánku ...

Zveme vás k procházce po Africkém tržišti, které svádí k bloudění mezi pestrými stánky trhovců, nasávání exotické atmosféry nebo ochutnávání dosud nepoznaného ...

Kniha Cesta ... Vychodní Afrikou :: Kniha Cesta ... Západní Afrikou :: Kniha Nahá Afrika :: Stánky trhovců :: Reklama na Nahé Africe

Na trhu v jižní Etiopii. 
Domorodci z okolních vesnic směňují nebo nakupují na malém vesnickém trhu. 
(Etiopie)

Kouzlo afrického trhu spočívá především v tom, že vás neustále překvapuje. V jednom stánku si můžete koupit originální africký buben nebo jiný místní hudební nástroj, zatímco v dalším vás trhovec láká na koupi chameleona téměř zdarma. Vedle stánku s hrdým nápisem Elektro, vyhotoveným propiskou na starou krabici od bot, usíná prodavač tabáku se zajímavým kořením. Některé zboží není přímo funkční, ale s tím si poradí africká vynalézavost. Mobilní telefon může posloužit jako moderní přívěšek na krk, rozbité hodinky zase jako náramek a zbloudilý kuchyňský robot jako relikvie z budoucnosti. Když už vás nepřesvědčí rádio na baterie, které nelze naladit, ani nemáte touhu ozdobit si pokoj starou sedačkou vytrženou z auta, můžete si alespoň sednout do malé kavárny a při čaji si vychutnávat ruch afrického trhu. Dostanete-li hlad, ovoce a zelenina je vždy čerstvá a lahodná.

Na trhu v Djené. 
Rozmanitá africká etnika se schází na rušném malijském trhu. Co kmen, to jiná kultura, jiný pohled na svět. I sem ale postupně proniká civilizace. 
(Mali)

Všechno zboží na těchto tržištích bývá levné, to ale neznamená, že nenarazíte na skutečný originál, jehož hodnota bude nezměrná. Určitě při nakupování na trhu nezapomeňte při smlouvat. Je to dobrý zvyk a známka slušného vychování. Cena zboží se pro bělocha pohybuje kolem deseti procent první nastřelené částky, což je na naše poměry pořádná sleva. Navíc koupě za první částku znamená vrcholnou neslušnost vůči prodávajícímu.

Trh. 
Na velkém tržišti najdete skutečně kde co... Od nefunkčních teploměrů až po želvy či papoušky. Převládají však plodiny a věci nutné k přežití. Na trhu před mešitou v Djené jsme se cítili jako ve snu... 
(Mali)

Vydejte se k virtuální procházce po našem africkém tržišti a prohlédněte si výrobky, které stánkaři nabízejí …

Kniha Cesta k branám Damašku Východní Afrikou

Cesta k branám Damašku Východní Afrikou

Kniha přináší strhující příběh mladého páru, který stopem a pěšky procestoval celou Afriku během unikátní cesty trvající dva roky. Živý popis krajního dobrodružství střídají pasáže zamyšlené, kdy autor hledá hlubší pochopení prožívaných událostí na hranici evropského chápání a leckdy i za ní. Filozofické a teologické úvahy směřující k uchopení smyslu jsou odlehčovány vtipnými vsuvkami a poutavým faktografickým popisem, zaměřeným zejména na výjimečná domorodá etnika, mezi nimiž mladý pár prožil mnoho času, ale i na historii, současnost a výhled jednotlivých afrických regionů. Dobrodružná rovina cestopisného románu je okořeněna popisem profesionálního potápění na nejlepších podvodních lokalitách celé Afriky. Čtivý příběh vede k objevení Cesty k branám Damašku, podobné té, kterou před dvěma tisíci lety uskutečnil židovský učenec Šavel z Tarsu.

V knize najdete 400 stran plných krásných celostránkových fotografií a napínavého, zádumčivého i popisného textu.

Více o knize Cesta k branám Damašku Východní Afrikou

Koupit online

Kniha Cesta vzhůru, cestou v dál Západní Afrikou

Kniha Nahá Afrika

Milí přátelé, s radostí vás zvu k hlubokému ponoru do tajemné kultury Západní Afriky prostřednictvím mé nové knihy Cesta vzhůru, cestou v dál Západní Afrikou, která vyšla v říjnu 2011. Společně navštívíme kouzelníky domorodých kmenů v odlehlých koutech nehostinného Sahelu, vypravíme se na velbloudech hluboko do pouště za nepředvídatelnými Tuaregy, okusíme nebezpečí afrického voodoo i prudký jed africké byrokracie. Přečtěte si, jak odlišně žijí lidé jen několik hodin letu od nás a jak jsme ty obrovské rozdíly, umocněné nebezpečím, extrémní únavou i halucinogeny unikátních domorodých etnik, vstřebávali …

V knize najdete 365 stran plných krásných celostránkových fotografií a syrového textu.

Více o knize Cesta vzhůru, cestou v dál Západní Afrikou

Koupit online

Kniha Nahá Afrika

Kniha Nahá Afrika

Ponořte se do neuvěřitelného světa domorodé nahoty uprostřed džunglí i pouští celé Afriky. Pojďte se s námi podívat na místa, kam se dosud žádný běloch nedostal, a objevíte kmeny žijící neskutečným životem. Stanete se součástí jedinečné cesty pěšky a stopem přes celý černý kontinent, součástí nečekaných událostí, které jsme v domorodých vesničkách kdesi v pralese prožili. Nechte se unést unikátními fotografiemi těch nejzajímavějších domorodých kmenů Afriky ...

Ukázky z knihy Nahá Afrika

Koupit online

Stánky trhovců

Pondělní trh v Djené. 
Rušný pondělní trh láká obyvatele celého okolí na hlavní prostranství před Velkou mešitou ve městě Djené. Pestrou směs kultur zde tvoří lidé kmenů Bambara nebo Peul, leckdy se zde dokonce vyskytnou Tuaregové ze Sahary. Lidé se schází, aby nabídli své plody nebo jiné zboží a prodali je, nebo vyměnili za další potřebné věci. 
(Mali) Velké tržiště. 
Na velkém rušném tržišti v Mali seženete skutečně nejrůznější věci. Od voodoo sošek a jiných magických předmětů až po nefunkční napodobeninu MP3 přehrávače. 
(Mali)

Na trhu. 
Na pulzujícím tržišti v Mali koupíte nejrůznější věci téměř zdarma. Pořídíte voodoo fetiše nebo základní potraviny, ale také třeba nefunkční video či mp3 přehrávače, nebo nejrůznější hry. 
(Mali)

Na sudánské tržnici. 
Sudánské město Gedaref sálá letním horkem. Na zdejší tržnici lze sledovat konfrontaci Nahé versus věřící Afriky, když mezi zcela zahalenými muslimskými ženami posedávají polonahé dívky kmenů z jižního okolí. 
(Sudán)

Reklama na Nahé Africe

Na velbloudím trhu. 
Mezi dvěma rodinami probíhá smlouvání o konečnou cenu velbloudů. Výsledné částky jsou výrazně nižší než první požadavky. 
(Egypt)

Nabízíme inzertní prostor na stránkách Nahé Afriky.

Podrobnější info na mailu trh.

Krásné mladé africké dívky apod., aneb upoutávka


Tento web pro vás zdarma vytvořili:

© Ondřej Havelka

html, css :: Atelier GINGO