Nahá Afrika

navigace


Dharmoví stopaři

O našich duších uhranutých Afrikou ...

Fotografie, výstavy, cesty, poradenství, pomoc pro Afriku ... e-mailem: OndrejHavelka

Ondřej Havelka Michaela Lorencová /Havelková

Ondřej Havelka

Narodil jsem se v Jablonci nad Nisou v roce 1980. Jako milovník nezávislého cestování jsem prošel více než 100 zemí celého světa, zejména v AfriceAsii. Moje první sólo výprava vedla na Madagaskar, kam jsem vyrazil sám v osmnácti letech. Následovalo mnoho dalších výprav do těžko dostupných, nebezpečných, ale krásných koutů světa, jako např. Kašmír, Mauritánie, Súdán či Pakistán. Na svých cestách se zaměřuji zejména na odlehlá domorodá etnika, jejich náboženství, kulturu, umění a historii. Jsem absolventem Teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

V letech 2004 až 2005 jsme spolu s Michaelou Lorencovou uskutečnili dva roky trvající cestu stopem a pěšky přes celou Afriku. V roce 2006 jsem vydal knihu Nahá Afrika (Mladá Fronta, Praha) a v roce 2011 knihu Cesta vzhůru, cestou v dál Západní Afrikou (Gen, Liberec). Uspořádal jsem desítky fotografických výstav a přednášek s promítáním fotografií. Publikuji v předních geografických magazínech (Koktejl, Lidé a Země ...), na cestovatelských serverech, v televizích, rádiích, a novinách.

Provozuji etnografický web Nahá Afrika.cz (právě jej prohlížíte), který si klade za cíl jedinečné zpracování tématu afrických etnik, včetně unikátní fotodokumentace, online encyklopedie a průvodce. Nadále cestuji po odlehlých místech celého světa a dokumentuji jeho zvolna mizející etnografické i přírodní bohatství.

Ondřej Havelka Cestování a fotografování Etnické bubnování Potápění Létání

Michaela Lorencová /Havelková

Narodila jsem se v Poličce v roce 1981. Na cestu po Africe jsem vyrazila ve svých 22 letech a byla to moje první cesta na tento kontinent. Nadále cestuji s Ondřejem po celém světě, fotografuji a věnuji se také přístrojovému potápění. Publikuji reportáže v předních geografických magazínech. Jsem spoluautorkou knihy Nahá Afrika.

Michaela Lorencová Cestování Podmořská archeologie Potápění Kulturní antropologie


Krásné mladé africké dívky apod., aneb upoutávka


Tento web pro vás zdarma vytvořili:

© Ondřej Havelka

html, css :: Atelier GINGO